Czy menstruacja może być eko?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Ekologia ma coraz większe znaczenie dla społeczeństwa. Częścią problemu zanieczyszczenia naszej planety jest ilość wytwarzanych odpadów przez ludzi. Warto więc sięgnąć po ekologiczne rozwiązania w naszym codziennym życiu – dotyczy to również menstruacji i środków higienicznych z nią związanych.

Menstruacja zero waste – czy to możliwe?

Na rynku można spotkać kilka ekologicznych środków higienicznych, które stosuje się podczas miesiączki. Dlaczego one powstały? Jednorazowe produkty mają duży udział w produkcji ilości śmieci, które zanieczyszczają naszą planetę. Dowiedz się jakie istnieją alternatywy dla podpasek i tamponów!

Majtki menstruacyjne

Pierwszą pozycją na liście są majtki menstruacyjne. Można je nosić solo lub jako dodatkowe zabezpieczenie dla tamponu czy kubeczka menstruacyjnego. Majtki posiadają kilka warstw, których zadaniem jest odprowadzanie wilgoci, zapobieganie przeciekaniu, wchłanianie i działanie antybakteryjne. Co więcej – są one cieńsze niż podpaska. Majtki menstruacyjne są niesamowicie praktyczne, wygodne i komfortowe. Sprawdź sama! Kobieca marka WIMIN posiada w swojej ofercie cztery modele majtek menstruacyjnych, aby każda kobieta mogła wybrać dla siebie najlepszą parę. Są one dostępne w wielu rozmiarach – od XXS do XXXL!

Odpowiednie dbanie sprawi, że będziemy mogły korzystać z majtek menstruacyjnych przez długi czas. Wystarczy, że zużytą parę wpierw namoczymy pod strumieniem zimnej wody, a następnie wrzucić do pralki z innymi ubraniami na cykl delikatny. Ważne jest, aby nie stosować wtedy żadnych płynów zmiękczających.

Kubeczek menstruacyjny

Kolejnym ekologicznym rozwiązaniem jest już bardziej wszystkim znany kubeczek menstruacyjny. Jest to produkt z miękkiego tworzywa, który wsuwa się do pochwy. Kubeczek przylega do ścianek i zbiera krew menstruacyjną jednocześnie dbając o to, aby nie doszło do przeciekania. Nie wysuwa się i jest szczelny, co ma ogromny wpływ na poczucie komfortu.

W przypadku kubeczka menstruacyjnego bardzo ważna jest nauka jego aplikacji. Nie należy się zniechęcać, jeżeli pierwszy raz się nie uda – wymaga to czasu i wprawy. 

Podpaski wielorazowe

Ostatnią pozycją na liście ekologicznych produktów są podpaski wielokrotnego użytku. Nie wyrzuca się ich po użyciu – w przeciwieństwie do podpasek jednorazowych. Wystarczy tylko – tak jak w przypadku majtek menstruacyjnych – odpowiednio o nie zadbać. Po użyciu wypłukujemy je w zimnej wodzie, a następnie wsadzamy do pralki z resztą ubrań na delikatny program. Podpaska wielorazowa jest chłonna i wygodna w noszeniu. Co więcej, hamuje rozwój bakterii i grzybów, a to wszystko dzięki naturalnym materiałom, które wykorzystuje się do ich produkcji. WIMIN posiada również w swojej ofercie wielorazową podpaskę WIMIN Pad. Sprawdź ją, odwiedzając stronę internetową sklepu.

Który środek higieniczny do używania podczas menstruacji najlepiej wybrać?

Wszystko zależy wyłącznie od Ciebie! Przy wyborze najlepszego rozwiązania najważniejszy jest Twój komfort. Możesz wypróbować każdy z wyżej przedstawionych produktów produktów i je przetestować. Będziesz wtedy wiedzieć jak wygląda to wszystko w praktyce i które rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + jedenaście =