Jak przygotować trawnik na zimę?

Jeśli chcemy mieć piękny trawnik, wymagać on od nas będzie ogromu pracy nie tylko w sezonie w postaci podlewania i koszenia, lecz również i po sezonie, aby przygotować go do zimowania. Jedynie odpowiednie działania przygotowawcze zabezpieczą trawę przed zimnem i śniegiem, dzięki czemu w następnym sezonie nadal można będzie korzystać z soczysto zielonego trawnika.

Jesienne przygotowania na zimę

Jesień to bardzo intensywny okres dla każdego posiadacza ogrodu — należy nie tylko zabezpieczyć posiadane krzewy i drzewka, lecz dodatkowo zadbać o stan trawnika. Jakie konkretne czynności trzeba zrealizować, aby zabezpieczyć trawnik przed zimą?
Czynnością, od której należy zacząć, jest nawożenie gleby trawnika. Dostarczając do niej odpowiednie substancje, takie jak np. potas, można wzmocnić rośliny przed działaniem niskich temperatur.
Kolejnym bardzo ważnym zadaniem jest oczyszczenie trawnika ze wszystkich zalegających na nim nieczystości. Mowa tu jest przede wszystkim o liściach spadających z drzew, lecz również o gałęziach. Jeśli się tego nie zrobi, bardzo szybko w trawie pojawić się mogą zalążki pleśni oraz różnego rodzaju chorób, które zdziesiątkują naszą trawę.
Na sam koniec powinno się jeszcze przeprowadzić ostatnie koszenie trawnika. Co bardzo ważne, nie może on być skoszony zbyt krótko, gdyż odsłoni to delikatne zakończenia źdźbeł trawy, co może skutkować ich obumarciem w wyniku kontaktu z niską temperaturą.

Co to jest sztuczna trawa ogrodowa?

Jak zatem widać, przygotowanie trawnika do zimy to naprawdę ogromna różnorodność pracy, która pochłaniać nam będzie wiele wolnego czasu, lecz również wymagać będzie sporych nakładów finansowych. Nic więc dziwnego, że sporo osób zastanawia się nad innymi rozwiązaniami w tym zakresie. Dobrym pomysłem okazuje się sztuczna trawa do ogrodu.
Czym ona jest? Jest to specjalna wykładzina, którą rozwija się z dużej rolki, która swoim wyglądem, lecz również fakturą przypomina prawdziwą trawę. Podobieństwo jest na tak dużym poziomie, że często nie da się sztucznej odmiany odróżnić od tej prawdziwej. Z jakiego jednak powodu to właśnie taka odmiana cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością?

Najważniejsze zalety sztucznej trawy ogrodowej

Prawdziwa trawa wymaga wielkiego nakładu pracy niemal przez cały rok — latem trzeba ją kosić i podlewać, jesienią przygotować na zimę, a wiosną wzmocnić i odżywić, aby była w dobrej kondycji na nowy sezon. Jak to wygląda przy odmianie syntetycznej?
Tak naprawdę układanie sztucznej trawy to jedyne bardziej angażujące zajęcie w przypadku takiej odmiany. Po jej rozwinięciu w wybranym miejscu zwyczajnie nic więcej się z nią nie robi — trawa ta nie wymaga koszenia, podlewania, nawożenia, a także nie trzeba się obawiać, że zaatakują ją choroby lub grzyby. Co więcej, przez cały rok wygląda ona dokładnie tak samo dobrze, jak w dniu zakupu.
Jak zatem widać, wybranie trawy sztucznej do ogrodu zamiast prawdziwej przyniesie nam wiele korzyści — nie tylko nie trzeba marnować czasu na pielęgnację, lecz również możliwe jest oszczędzenie wielu pieniędzy. Korzyści są w tym wypadku niepodważalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + dwanaście =