Czy uszczelka pod miskę wc jest potrzebna?

Każdy element wyposażenia łazienki jest niezwykle ważny. Niektóre z nich odpowiedzialne są za estetykę wnętrza, za jego charakter, inne z kolei przyczyniają się do zwiększenia funkcjonalności czy po prostu komfortu użytkowania z łazienki. Uszczelka pod miskę WC z pewnością zalicza się do produktów, o których nie myślimy na etapie projektu pomieszczenia. Jest to ten element, który jest tani, nie zajmuje też dużo miejsca. Czy jednak warto kupić uszczelkę pod miskę WC, czy jest ona niezbędna? Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Uszczelka pod miskę WC – czy jest niezbędna?

Warto zdać sobie sprawę z tego, że łazienka jest remontowana raz na kilka czy kilkanaście lat. Z tego względu tak ważna jest jakość wybieranych produktów. Powinny nie tylko dobrze wyglądać, ale także i być ergonomiczne. Miska WC jest z pewnością jednym z ważniejszych elementów wyposażenia łazienkowego. Według ekspertów, wykonawców warto jest kupić uszczelkę pod miskę WC. Dlaczego? Otóż ta niepozorna część ma wiele zalet.

Uszczelki wygłuszające pod miskę WC zazwyczaj wykorzystywane są podczas montażu misek sedesowych oraz bidetów oraz kompaktów WC. Uszczelka pod miskę WC zabezpiecza deskę przed uszkodzeniem. Ten element montażowy nie jest drogi, a jednak można znacznie przedłużyć czas żywotności sanitariatu. Równocześnie jest to także zabezpieczenie przed uszkodzeniem płytek ceramicznych. Bidety, miski WC, kompakty WC, które posiadają uszczelki wygłuszające WC są także bardziej stabilne.

klasyczna miska wc

Uszczelka pod miskę WC – zalety

Jakie jeszcze zalety mają uszczelki pod miskę WC? Maty wygłuszające WC są także sporym atutem podczas montażu misek WC. Uszczelki pod miskę WC zazwyczaj dostępne są w kolorze białym. Dzięki temu obróbka silikonem w większości przypadków nie jest już konieczna. Jest to też równoznaczne ze skróceniem pracy związanej z samym montażem sanitariatu.

Dlaczego uszczelka pod miskę WC nazywana jest także matą wygłuszającą? Otóż głównym jej zadaniem jest tłumienie odgłosów przepływów. Przekłada się to na wyższy komfort korzystania z łazienki.

Czym kierować się podczas wyboru uszczelki pod miskę WC?

Na rynku znajdują się różne rodzaje uszczelek pod miskę WC. Oczywiście nie wszystkie są godne polecenia. Najkorzystniej jest wybrać matę wygłuszającą, która pochodzi od sprawdzonych producentów czy taką, która ma po prostu pozytywne opinie użytkowników i wykonawców. Warto zwrócić uwagę na sam kolor uszczelki. Niestety wielu producentów posiada w ofercie modele, które z czasem mogą żółknąć i nie wyglądać estetycznie. Koszt zakupu uszczelki pod miskę toaletową nie jest wysoki, sam montaż bezproblemowy. Cena zazwyczaj waha się między 20 a 50 złotych w zależności od marki. Korzyści z jej posiadania jest wiele, z tego względu jest to zakup, który z pewnością bardzo się opłaca.

2 thoughts on “Czy uszczelka pod miskę wc jest potrzebna?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × pięć =