Od pomysłu po gojenie. Jak wygląda proces tworzenia tatuażu?

Choć z pozoru tatuaż to tylko permanentny rysunek na ciele, tak w praktyce kryje się za nim niezwykła historia jego powstawania. Jest dość długim procesem, który rozpoczyna się od pomysłu na grafikę, a kończy opieką nad podrażnioną skórą. Rozważasz swoją pierwszą w życiu wizytę u tatuażysty i jesteś ciekaw, jak będzie przebiegać współpraca z nim oraz czego się spodziewać? W artykule opisujemy najważniejsze kroki związane z tworzeniem takiego dzieła sztuki – zapraszamy do lektury!

Jak przebiega pierwsza wizyta w studio tatuażu?

Osoby wybierające się do tatuażysty pierwszy raz w życiu, często są niezdecydowane w zakresie tego, jakim tatuażem chciałyby ozdobić fragment swojego ciała. Artysta przychodzi jednak z pomocą i konsultacje z nim to pierwszy etap powstawania tego dzieła sztuki. Przygotuj się na krótki wywiad, którego celem będzie jak najlepsze poznanie Twojego gustu oraz oczekiwań.

Dzięki uzyskanym w trakcie wywiadu informacjom tatuażysta doradzi Ci w wyborze najlepszego rozwiązania. Zapoznasz się z katalogiem przedstawiającym przeróżne damskie lub męskie tatuaże. Wzory te są tylko przykładami, dlatego decydując się na jeden z nich, będziesz mógł dostosować jego wygląd do własnych preferencji.

Proces tworzenia tatuażu po wyborze jego wzoru dzieli się na 3 etapy

Od momentu ustalenia wyglądu, wielkości oraz miejsca naniesienia tatuażu na ciało rozpoczyna się faktyczny proces jego tworzenia. Składa się on z 3 podstawowych kroków:

  • przygotowanie projektu grafiki,
  • wykonanie tatuażu,
  • pielęgnacja skóry.

Krok 1: Projektowanie tatuażu

Po zakończeniu konsultacji tatuażysta przystępuje do tworzenia projektu. Kierując się uzyskanymi w jego trakcie informacjami, przygotowuje unikalną grafikę. Gotowy wzór tatuażu jest omawiany z klientem, który może zaproponować naniesienie poprawek – np. zmianę koloru, rozmiaru czy samej formy obrazka.

Krok 2: Wykonywanie tatuażu

Gdy projekt zostanie ostatecznie zaakceptowany, przychodzi czas na jego realizację w ustalonym wcześniej terminie. Tatuażysta najpierw odpowiednio przygotuje obszar na Twoim ciele w miejscu nakładania grafiki. Następnie przejdzie do wykonywania rysunku, używając specjalnego urządzenia, które wstrzykuje barwnik pod skórę. To, jak długo potrwa ten proces, uzależnione jest od wielkości oraz stopnia skomplikowania tatuażu. W niektórych przypadkach konieczne jest rozłożenie go na kilka sesji realizowanych w wielotygodniowych odstępach.

Krok 3: Gojenie

Po każdej sesji u tatuażysty należy przez pewien czas odpowiednio zadbać o ciało w miejscu nałożenia na nie grafiki. Specjalista udziela szczegółowych instrukcji dotyczących pielęgnacji skóry zarówno pod kątem jej szybkiego gojenia, jak i ochrony samego tatuażu.

Zlecając wykonanie tatuażu korzystaj z usług profesjonalistów

Efekty prawidłowo zrealizowanego procesu ozdabiania ciała rysunkiem z tuszu z pewnością w pełni Cię usatysfakcjonują, dlatego zawsze zlecaj to specjalistom. Niezależnie od tego, czy chcesz wykonać tatuaż w Warszawie, Krakowie, Łodzi czy innym mieście, postaw na dobre studio, czego przykładem jest m.in. Azazel. Korzystaj z usług firm doświadczonych i cieszących się doskonałymi opiniami.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 10 =